Frontier Developments będzie rozwijać swoją trzecią grę

Frontier Developments, studio odpowiedzialne za Planet Coaster i Elite: Dangerous, oświadczyło, że ma licencję praw od nienazwanego studia Hollywood i będzie rozwijać swoją trzecią grę.

Wiadomość podano za pośrednictwem informacji prasowej na stronie London Stock Exchange, gdzie szef Frontier Developments – David Braben wydał następujący krótki komentarz:

„Trzeci franczyzna jest ważnym krokiem w naszym rozwoju. Wybraliśmy  akurat tą licencję na nasz trzeci projekt, ponieważ uważamy, że możemy stworzyć coś wyjątkowego. To jest twórczo stymulujące, obiekt franczyzny jest już szeroko znany na całym świecie i doskonale się nadaje na podstawie naszej oceny do tego projektu. ”

Frontier Developments poproszone o komentarz, nie ma nic do dodania do swojej lakonicznej wypowiedzi poza krótką notką, że „doczekamy więcej informacji jeszcze w tym roku”.

Nadal jednak są to ekscytujące wieści, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę dotychczasowe produkcje Frontier’a do tej pory. Które duże dzieło Hollywood bardzo potrzebuje adaptacji jako gra ? Czy będzie to produkcja sciene fiction? Zostawmy to na razie  w sferze nadziei, obaw i dzikich spekulacji … 🙂

Oficjalna strona studia: http://www.frontier.co.uk/

Na razie zobaczmy trailer z ich kultowej kosmicznej produkcji